Quidditch - gra, która jest znana wszystkim czarodziejom i cieszy się bardzo dużą popularnością. Jednak mimo że wszyscy ją znają i wydaje im się, że wiedzą wszystko - mylą się. Wspólnie z nami zagłębisz się w szczegóły związane z tym sportem!
W tym poście chciałabym opowiedzieć historię magicznych mioteł. Dla mugoli miotła służy do zamiatania i przeganiania intruzów. Dla nas czarodziei jest to środek transportu, który w tych czasach prawie w każdym domu możemy znaleźć.
Wróćmy do quidditcha - miotły pełnią w tej grze dużą rolę. Bez nich gra nie mogłaby się odbyć, ale to pewnie dla was oczywiste. Każdy uczeń magicznej szkoły ma zajęcia z „Latania” - na niej możemy nauczyć się, jak latać na miotle. Teraz przedstawię wam historię rozwoju mioteł:
- Błękitna Butla – rodzaj miotły przeznaczony dla kochającej się rodzinki. Dzięki Błękitnej Butli rodzina może razem podróżować na jednej miotle. Pierwsza reklama miotły powstała w 1994 roku.
- Błyskawica – najlepsza miotła na całym świecie. Zbudowana z gałązek brzozy, jesionową rączkę ma pokrytą diamentowym lakierem. Dla zainteresowanych – osiąga prędkość do 150 mil/h.
- Srebrna Strzała – miotła wyprodukowana przez niejakiego Leonadra Jewkesa. Osiąga dość dużą prędkość. Madam Rolanda Hooch (dop. nauczycielka latania na miotle w HP) posiadała taką miotłę.
- Spadająca Gwiazda – najstarsza miotła w historii mioteł, stworzona w 1955 roku. Inna nazwa to Meteor. Miotła traciła prędkość i firma, która ją wyprodukowała, zbankrutowała w 1978 roku.
- Nimbus 2000 – oto miotła wysokiej klasy, miotła stylu wyścigowego. Mahoniowa rączka, ogon z drobnych witek. Szybka i zwinna. (Harry dostał taką miotłę od profesor McGonagall)
- Migdrąg – wyprodukowana w 1952 roku. Bardzo dobra miotła. Niestety, przy wznoszeniu się do góry traciła prędkość. Ciekawostką jest, że żadna drużyna quidditcha nie używała tej miotły.
- Zmiatacz – wyprodukowana przez braci w 1926 roku. Miotła ta była przeznaczona tylko do gry, dlatego każda drużyna na jeden czas posiadała tę miotłę. Niestety, Kometa zabrała sławę Zmiataczowi.
Myślę, że to na tyle ciekawych informacji o miotłach. Mam nadzieję, że się podobało!
Dla Ofineusa przygotowała,
Oliwka Flamel
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz